Reklama wyborcza – przyczepa samochodowa

Posted · Add Comment

     Na razie powoli, ale za jakiś czas na pełnych obrotach będzie się rozwijać kampania wyborcza w Rybniku.  Ulotki na klatkach schodowych, plakaty wyborcze, a do tego poruszające się po mieście lub stacjonarne przyczepy z zainstalowanymi banerami. Oczywiście w kwestii tego jak się promują poszczególni kandydaci na prezydenta, czy radni obowiązuje pewna samowolka, jak to nazwał kiedyś jeden z polityków samowolka z elementami ograniczeń. Tu trzeba jednak zadać sobie ważne pytanie – czy tego typu reklama atakująca nas zewsząd, nawet na ulicach działa na plus, czy raczej na minus? Przyzwyczajeni jesteśmy już do widoku reklam przy ulicach w Rybniku. Nie od dziś wiadomo, że tego typu zaśmiecanie poboczy niczemu dobremu nie służy i najchętniej do programu wyborczego jednego z kandydatów byśmy dopisali zakaz banerowania miasta. Niestety jest to w pewnym sensie, strzał we własne kolano, ponieważ komitety wyborcze chwytają się każdej sposobności, by tylko wypromować siebie lub swojego kandydata.

   Ile kosztuje wynajęcie przyczepy reklamowej? Otóż wszystko zależy od tego czy będziemy sami, własnym pojazdem holowali przyczepę, czy też ma to robić firma reklamowa. Koszty dzienne kształtują się od 180 złotych za dobę, po 280 złotych za tydzień przy założeniu, że ciągniemy osobiście. Dodatkowo bardzo często firmy reklamowe stosują również różnego rodzaju zabezpieczenia – na przykład kaucję zwrotną w momencie gdy przyczepa zostanie zwrócona – niezniszczona.  Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszt druku banera – około 500 złotych netto za druk dwustronny. Koszty nie są małe, tym bardziej, że to przecież zaledwie kilka tygodni kampanii.

Czy jednak taka poruszająca się po mieście przyczepa ma sens? Czy ktoś zwraca uwagę na tak zamontowane i poruszające się banery?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *